Протягом 3—4 тиж лікар рекомендує пацієнту щоденно 5—6 разів на добу по 5—10 хв виконувати перед дзеркалом комплекс шарнірних, бічних рухів нижньої щелепи допереду, які не повинні супроводжуватися клацанням у суглобі.
Серед знімних апаратів, що обмежують відкривання рота, є знімна пластинка для верхньої щелепи з пелотом — відростком за Шредером, який закріплюється з вестибулярного боку зубів і спрямований дистально до передньої поверхні вінцевого відростка.
Для лікування вивихів і підвивихів використовують спеціальні апарати.
Апарат Ядрової є модифікацією наясенної шини Ванкевича з невеликими двобічними валиками в задніх її відділах, навколо дистально-щічних поверхонь других молярів і з накушувальною площадкою у ділянці різців. Спочатку виготовляють зубо-ясенну шину з пластмаси на верхню щелепу, припасовують її у ротовій порожнині, потім нашаровують на неї швидкотвердіючу пластмасу в ділянці дистально-щічних поверхонь других молярів і піднебінної поверхні різців та пропонують хворому декілька разів зімкнути і розімкнути зуби. При цьому на задній поверхні шини отримуються відбитки слизової оболонки, що покриває передні поверхні гілок нижньої щелепи. Цим створюються площини обмеження і ковзання для рухів нижньої щелепи. Крім того, формується накушувальна площадка в ділянці фронтальних зубів. Після затвердіння пластмаси апарат обробляють і полірують.
Апарат Петросова — апарат для ортопедичного лікування звичного вивиху.
.
нижньої щелепи. Являє собою шину, яка обмежує ступінь відкривання рота. Складається із фіксувальних елементів (коронок на верхні та нижні зуби) і шарніра з обмежувачем. Обмежувач розміщують для кожного хворого індивідуально з таким розрахунком, щоб відкривання рота було максимальним, але без зміщення суглобової головки за межі суглобового горбка. Терміни користування апаратом індивідуальні для кожного хворого, а лікувальна дія апарата розрахована на нормалізацію діяльності м"язів, які висувають нижню щелепу допереду.
У разі суглоба, що клацає, підвивих ліквідують протезуванням (підвищення прикусу) чи лікуванням основного захворювання — ревматизму, порушення сольового обміну тощо, створенням умов спокою для суглоба на 1—2 міс за допомогою тимчасових ортопедичних апаратів.