Шлак складається із кальцію фториду, алюмінію оксиду, титану оксиду тощо. Він проводить струм і має великий опір. За рахунок опору під час проходження струму шлак плавиться, розплавлюючи металеві електроди (температура плавлення 1700—1800 °С). Плавити можна електроди різного діаметру (8—18 мм), змінюючи напругу і силу струму. Розплавлений метал краплями стікає через шлак на дно ливникової чашки, очищуючись одночасно від неметалевих частинок.
Наплавивши необхідну кількість металу, після вимкнення струму електроди виймають із шлакової ванни. Під тиском, що створюється в пароутворювачі 110—12 атм), розплавлений метал заповнює стояк і по ливникових каналах — усю форму. Через 3—4 хв після заливання металу опоку занурюють у холодну воду і поступово очищують її від вогнетривної маси та відливки. Отриманий таким чином каркас пластичний і легко піддається механічному обробленню та припасуванню на гіпсові моделі з меншою затратою часу. Після оброблення та полірування з метою надання каркасу високої твердості, витривалості і збереження пружних властивостей проводять термічну обробку каркаса за температури
60 °С протягом 15 хв із наступним поступовим охолодженням у муфельній печі. Щоб уникнути деформацій каркаса протеза, термічну обробку проводять на вогнетривкій моделі.