.
— не руйнуватися і не плавитися у разі нагрівання до температури, яка перевищує температуру плавлення металу на 200—250 °С;.
— мати високу ступінь дисперсності, яка дозволяє отримувати чисті і гладенькі поверхні;.
— рідкі пасти з вогнетривких сумішей повинні мати добру рідкотекучість, стабільність, змочувати воскові моделі, накладатися на них без утворення повітряних порожнин;.
— забезпечувати міцність і цілісність ливарної форми, її газопроникність під час відливки;.
— не створювати негативного впливу на структуру або властивості матеріалу відливки;.
— володіти здатністю до термічного розширення, яке компенсує усадку під час відливки;.
— бути інертними для людини під час роботи з ними.
У сучасному ливарному виробництві використовують гіпсові, сульфатні формувальні матеріали, а також фосфатні та силікатні.
Окис кремнію (Si0
) є хімічною основою кварцових пісків. Кварцові піски, які мають не більше ніж 2 % глиняних домішок, використовують для приготування формувальних мас, які застосовуються для лиття сплавів з температурою плавлення понад 1000 °С. Окис кремнію — основний компонент суміші. Він надає формувальній масі вогнетривких властивостей. Формувальні матеріали, з яких виготовляються вогнетривкі сорочки, повинні володіти високою ступінню дисперсності. Від величини часток матеріалу, з яких складається оболонка ливарної форми, залежить чистота поверхні відливки. Як вогнетривку сорочку використовують мікродисперсний порошок кварцової муки (маршаліт).
Етилсилікат — (див. с. 81). Кварцовий пісок — "(див. с. 84). Глиноземний цемент — (див. с. 79).
Рідке скло — (див. с. 101).