Класифікація невогнепальних переломів верхньої щелепи за Лефором — див. с. 249.
Переломи нижньої щелепи складають значну більшість усіх уражень кісток лиця. Це зумовлено більшим розміром нижньої щелепи, її випнутим положенням і, частково, особливостями форми та з"єднання з кістками черепа.
Згідно з класифікацією Д.А. Ентіна лінії переломів проходять у типових місцях нижньої щелепи.
Розрізняють серединні, бічні, одиночні, подвійні (одно- і двобічні), потрійні, множинні та інші переломи нижньої щелепи.
Серединний перелом (ділянка центральних різців). Ознаки: мінімальне порушення прикусу, контакт піднебінних горбків верхніх бічних зубів з язиковими горбками нижніх бічних зубів, невелике розходження уламків тіла нижньої щелепи по лінії перелому.
Ментальний (бічний) перелом (у ділянці ікол, премолярів і молярів). Ознаки: значне порушення прикусу, менший уламок зміщується догори і досередини, більший — донизу і досередини. У разі двобічних ментальних переломів виникають три уламки: два бічних і один середній. Бічні уламки зміщуються догори і досередини, середній — донизу і назад, що зумовлює зміщення кореня язика назад, налягання його на надгортанник і, як наслідок, розвиток асфіксії.
Перелом у ділянці кута нижньої щелепи (кутовий). Ознаки зміщення уламків звичайно незначні (тому що лінія перелому знаходиться у м"язовому футлярі, який утворений прикріпленими до кута щелепи жувальним м"язом — зовні і медіальним крилоподібним м"язом — зсередини), іноді незначний відкритий прикус у разі двобічних кутових переломів.
Перелом шийки суглобового відростка нижньої щелепи (пришийковий). Ознаки: однобічний перелом — зміщення нижньої щелепи в бік перелому, відсутність рухомості суглобової головки на боці перелому і частково відкритий прикус з контактом дистальних горбків останніх молярів.
Зустрічаються інші види переломів нижньої щелепи: поздовжній перелом висхідної гілки нижньої щелепи та відрив вінцевого відростка нижньої щелепи.
Зміщення уламків нижньої щелепи залежить від характеру, виду перелому, сили та напрямку тяги прикріплених до нижньої щелепи м"язів, а також від розміщення щілини (лінії) перелому по відношенню до сагітальної, фронтальної та горизонтальної площин.