Послідовність клінічних і лабораторних етапів безпосереднього протезування зубів у разі однофазної імплантації така.
1.
Діагностика. Обстеження хворого з метою визначення показань і протипоказань до імплантації: клінічне обстеження, додаткові дослідження (отримання відбитків для виготовлення діагностичних моделей, рентгенографія зубів і щелеп), функціональні дослідження, консультації інших спеціалістів, санація ротової порожнини.
2.
Аналіз отриманих даних, прийняття рішення.
3.
Планування. Вибір типу імплантата, визначення розмірів і місцерозташування імплантатів за результатами вимірювань ортопантомограми і моделей щелеп; просторова орієнтація імплантата по відношенню до коміркового відростка чи частини, тіла щелепи і зубів, що залишилися, насамперед до опорних, за допомогою паралелометра.
4.
Виготовлення базисної пластинки зі спрямувальними втулками, які відтворюють просторове положення імплантатів.
5.
Виготовлення безпосереднього протеза.
6.
Препарування зубів, отримання відбитків, виготовлення моделей щелеп, шаблонів з прикусними валиками.
7.
Визначення центрального співвідношення зубних рядів, фіксація моделей щелеп в артикуляторі. Лабораторне виготовлення опорних частин протеза. Припасування опорних частин на природних зубах та отримання відбитків.
8.
Виготовлення моделей щелеп із припасованими опорними частинами протеза і встановлення куксових штифтів за допомогою базисної пластинки зі спрямувальними втулками.
9.
Виготовлення металевого каркаса протеза, моделювання зубів із воску і заміна на пластмасу (у разі традиційної металопластмасової технології) чи виготовлення металокерамічного протеза.
10.
Імплантація: висічення, відшарування слизово-окісного клаптя; створення кісткового ложа; введення імплантата в кісткове ложе; фіксація зубного протеза на імплантатах і природних зубах.